Alena byla po dvou nešťastných manželstvích. První bylo nucené, byla těhotná a ten dotyčný si ji nechtěl ani vzít. Dodnes si pamatuje svojí menstruaci (poslední před první dcerou, byla při maturitě). Po narození dcery a šesti měsících společného soužití a jejím odstěhování si ji pozvali na VB, protože ji nahlásil za vyloupení bytu. Druhé manželství bylo šťastné, dokud nepřišla na svět dcera. Manžel začal pít a mít naprostý nezájem o rodinu. Dluhy, lži, nevěra, Alenina rakovina, rozvod.

Léta ubíhala…

O několik životních ran dál a 2 vztahy, které prostě vyšuměly:

V 45-ti letech odpověděla na několik inzerátů, ale jeden ji zaujal. Na odpověď se poměrně načekala. Inzrát si totiž nepodal sám Ivan, ale jeho švagrová. Ivan byl vdovec, manželka mu umírala několik měsíců před očima a když odešla, byl sám s dvěma dcerama v pubertě.Moc se mu nechtělo, ale když se probíral odpověďmi a že jich nebylo málo, protože Ivan je velmi pohledný, zaujala ho ta Alenina.

Psali si tři měsíce než se viděli. Emaily dávala Alena číst dcerám a kamarádkám. Ivan si to nechával pro sebe. Dodnes je mají schované. Pak mladší Alenina dcera odjela na vodu. Alena natěšená jako v pubertě měla byt pro sebe. Když dcera přijela, překvapilo ji, že má převlečenou postel. „Mami? Proč mám převlečenou postel?“ – „Neboj, nakonec v ní nikdo nespal.“ – „Aha, ty se červenáš?“

Rok za sebou dojížděli a pak se konečně sestěhovali. Co stojí za zmínku je asi seznámení s mladší dcerou. Jejíž rodné jméno je Drzoun. Ivan dělal u cizinecké policie ve vlaku směr Německo. Kontroloval Aleně a Drzounovi občanky, když jely z nákupů z Německa a byly domluvené, že přespí u Ivana ve městě blíže k hranicím. Ivan byl nesvůj už při kontrole, protože dcera nemluvila, jen potutelně sledovala. Po kontrole, došel Ivan. Sedl si naproti dceři, chytl Alenu za ruku a podstrčil Drzounovi v tiché naději lentilky. (Dostal od Aleny pár tipů a rad). Dcera zvedla obočí, úplatek přijala a zeptala se Ivana: „Tak to vy, mi spíte s maminkou?“

Naštěstí se ukázalo, že Ivan nezklame v žádné situaci a že má smysl pro humor. Také se o něj může celá rodina opřít v nejtěžších chvilích a se všema svýma třema novýma ženskýma umí zacházet ve špatném i dobrém. Vypadá to, že je šťastný.

Vzali se o 4 roky později na Ivanovo narozeniny, které jsou na Silvestra, svědčit jim byl Ivanův bratr a Drzoun. Sice ani toto datum Ivanovi nezabránilo zapomenout na výročí, ale není to nic tak podstatného, protože zbytek roku je úžasný otec i manžel. Takový, kterého si Alena zaslouží a na kterého čekala celý život.

Reklamy