Víte, jak dlouho spolu dva lidé zůstanou? Tak dlouho dokud si nenávratně neublíží natolik, že to nejde spravit. Nezáleží, jak moc se milují. Ubližujeme si neustále, špatnými rozhodnutími, žárlivostí či nezájmem.

Emoce. Každý je prožíváme jinak. Ženy dnes ani nepotřebují slyšet Miluji tě a nemůžu bez tebe žít. Vyžadují, aby se partner tak choval nebo kamarádka. Monika, moje životní učitelka mi jednou řekla, že máme v životě lidi, kteří nám něco dávají a když nám nemají, co dát, jdeme dál. Když svoje premisy aplikuji pouze a jen na partnerské vztahy, o které jde v mém věku až na prvním místě, musíme to brát jako proměnnou.

Ženám nestačí milostný dopis ve kterém se dočtou o nehynoucí lásce a milování a společné budoucnosti. Ve většině případech nevyžadují materiální pomoc, ale chtějí chování, které bude jednoznačné a bude znamenat chci tě, potřebuji tě.

Láska. Emoce, která nás ovlivňuje ze všech nejvíc. Žena se chová podle svých emocí a bere ji v úvahu při svých rozhodnutích. Hluboký cit, zakořeněný tak hluboko, že je již napořád a nezmění se. Není snadná a bolí. Žena si uvědomuje, že je to její slabost, kterou přijme a bude se tak chovat. Ve jménu lásky je schopná všeho. Velké tolerance, porušení všech svých zásad a ublížení nespočetně lidem. Ale vždy chrání milovanou osobu. Muž si nikdy nepřizná svou slabost a nebere ji v potaz jako relevantní faktor ke svým rozhodnutím. Nepřipustí si, že když se dostane do bodu, kdy to nejde spravit, zůstane jen velká černá prázdnota, která bolí ze všeho nejvíc.

Shrnutí pro muže:

Zálohujete do posledního body obnovy, ke kterému se můžete vrátit do doby než se něco neskutečně vysere natolik, že musíte koupit jiný model. Sice s láskou vzpomínáte na svůj první počítač, ale již není funkční.