Kniha slibuje „linku navazující na Bridget Jones“, žhavé obrazy a scény, spoustu sexu a experimentů a vášeň střídající hlasitý smích. Pokud z toho výčtu škrtneme tu Bridget, tak to tak možná i může být… Možná, a s výhradama…

Nebo jinak – první část je skvělá a splňuje popis. Phoebe Hendersonová si po divoké silvestrovské oslavě vymyslí originální předsevzetí – vykašle se na všechny diety a sportovní ambice a rozhodne se „přenést se přes bývalého Alexe“ a objevit a probudit svou sexualitu. Vytvoří si seznam s deseti body, domluví se se svým kamarádem Oliverem a úkoly začne postupně plnit. Určité scénky jsou skutečně hodně sexy a vášnivé a čtenáře inspirují k tomu upravit večerní program a vytvořit si sám seznam aspoň na ten jeden večer.

Většinu úkolů Phoebe ale splní někdy do června nebo července a pak se děj zpomalí, rozplizne, ona začne řešit, že by vlastně jenom asi spíš chtěla randit, vrátí se dočasně k tomu hajzlovi Alexovi. A všechno směřuje jasně k tomu, aby na konci roku skončila za potlesku všech společných kamarádů v Oliverovo náručí, který se z jejího nejlepšího kamaráda prošukal k pozici životního partnera a dokonce i otce vznikajícího prvního společného dítěte.

Umím být i romantická a ne všechny tyhle cancy odsuzuju, ale jedno mi prostě přijde přitažený za vlasy – a to je ta věc s tim nejlepším kamarádem… Jestli je to opravdu ten epochální kamarád od dětství, vedle kterého rosteme a vybudujeme si famózní vztah, tak (aspoň pro mě) je ten vztah spíš sourozenecký než partnerský. Takže ty cancy, jak ze sebe vášnivě strhali oblečení, prostě nějak neumim číst důvěřivejma očima. Ale když se člověk přenese přes tenhle fakt a přes sladkobolnej konec, tak si první půlku roku fakt skvěle užije!

Reklamy